• Artykuły
    • Miasta

      Hotele i pola namiotowe

      Centra handlowe

  • Potrzebujesz projektu?

Budowa wodnego placu zabaw w miejscu starej niecki basenowej

San Sebastián, piękne miasto w Kraju Basków, śmiało można nazwać hiszpańską stolicą deszczowej pogody. Według danych instytutu meteorologii pada tam rocznie przez 140 dni, łącznie 1738 mm/m(dla porównania w Warszawie w ciągu roku spada zaledwie 520 mm deszczu na 1 m).

Jednym z miejsc szczególnie odwiedzanych przez rodziny w okresie wiosenno-letnim było centrum sportowe Paco Yoldi, które miało do zaoferowania wyłącznie mały, nudny, szary brodzik wodny. Dlatego lokalne biuro architektoniczne wspólnie z inżynierami Vortex, światowego lidera w dziedzinie wodnej rozrywki, zaprojektowało nowy, bezpieczny wodny plac zabaw Splashpad®.

Był to jeden z kilku parków wodnych w San Sebastián, które powstały celem ożywienia wcześniej zniszczonej przestrzeni miejskiej.

Wodny plac zabaw stworzony przez Vortex zmienił obszar zdewastowanego basenu w przestrzeń przyjazną dla rodzin, która przyciąga kolorami i stanowi strefę odświeżającą zwłaszcza w upalne dni. Plac zabaw oferuje dzieciom w każdym wieku możliwość zabawy w bezpiecznym i stymulującym środowisku wodnym.
Od gejzerów na poziomie gruntu, które zapewniają różnorodne efekty wodne, do interaktywnych wodospadów kaskadowych i hipnotyzujących armatek wodnych Splashpad® – atrakcje, które udało się zmieścić na niewielkiej powierzchni 190 metrów kwadratowych, ożywiły centrum sportowe od tej pory będące miejscem ekscytujących doświadczeń zabawy z wodą.

Inżynierowie Vortex zaprojektowali wspaniały plac zabaw Splashpad®, który wykorzystuje istniejący wcześniej w tym miejscu system filtracji starego basenu. Ponieważ Vortex instaluje swoje place zabaw na zerowej głębokości (tzw. rozwiązanie beznieckowe), dzieci mogą obecnie korzystać z placu bez obecności ratowników.

Na poniższym zdjęciu pokazujemy, jak wyglądała stara niecka basenowa przed rozpoczęciem prac. Ostateczny efekt inwestycji był fantastyczny. Lokalna społeczność zyskała nowe miejsce na mapie miasta, gdzie dzieci mogą cieszyć się nieskrępowaną zabawą. Stanowi to również wspaniały przykład rewitalizacji zniszczonego fragmentu miasta.

W Vortex oferujemy różne rozwiązania, które dodatkowo zawsze mogą zostać dopasowane do indywidualnych potrzeb klienta. Dzięki temu każde miejsce staje się odpowiednie na wodny place zabaw.

Zrealizowane projekty