• Artykuły
    • Miasta

      Hotele i pola namiotowe

      Centra handlowe

  • Potrzebujesz projektu?

Czy lato to jedyny czas na korzystanie z wodnych placów zabaw? Nasze doświadczenie mówi nam, że tak nie jest

Naszym celem jest znalezienie rozwiązań, które pozwolą Państwu jak najdłużej cieszyć się wodnymi placami zabaw, a rozwiązania opisane w poniższym poście pomogą nam to osiągnąć.

Dążymy do tego, aby na naszych placach zabaw całe rodziny miały możliwość wspólnej zabawy przez cały rok. Aby sprostać wszelkim oczekiwaniom, musimy zawrzeć szereg cech, które zaspokoją wysokie wymagania naszych użytkowników, czyli dzieci. Ostatecznie to one zweryfikują jakość wodnych placów zabaw Vortex i odczują mnogość zalet, które za sobą niosą.

System Water Journey o niższym natężeniu przepływu wody pozwala na unikalne doświadczenia kontaktu z wodą. Dzięki zmniejszonemu przepływowi możliwa jest zabawa bez całkowitego zamoczenia.

Jedną z najnowszych innowacji w branży jest Water Journey™, która pozwala dzieciom przeżyć przygodę w postaci wodnej podróży. Dzięki różnym kanalikom, po których płynie woda, udało nam się uczynić ich bohaterami przygód, stymulując w ten sposób ich kreatywność.

Dzięki pływającym przedmiotom, takim jak liść, gałązka, a nawet zabawkowe kaczątko, mogą obserwować, jak zachowuje się woda, i w ten sposób ścigać się, aby zobaczyć, kto jest zwycięzcą. Sprawiamy, że doświadczenie jest naprawdę satysfakcjonujące, ponieważ dziecko może bawić się bez konieczności kąpieli. Kojący dźwięk wody pozwala rodzinom zrelaksować się podczas obserwowania rozwoju wydarzeń.

Water Journey™ zdobył nagrodę 2016 MVP przyznawaną przez Aquatics International. W 2015 roku został nagrodzony GRANDS PRIX DU DESIGN oraz Good Design Award przez Athenaeum Museum of Architecture and Design w Chicago, we współpracy z European Centre for Architecture, Art, Design and Urban Studies.

Połączenie koncepcji fontanny i gry wodnej

Wiosną są dni, kiedy zwykłe zamoczenie stóp, jak podczas spaceru nad brzegiem morza, może być bardzo przyjemne. Podobnie w sezonie jesienno-zimowym zabawa na wodnym placu zabaw Water Journey™ będzie wielką atrakcją.

 

Wodny plac zabaw w Tychach

Wykorzystując dodatkowo m.in. technologię LED możemy zmienić plac zabaw w przestrzeń o atrakcyjnych walorach wizualnych, tworząc efektowną fuzję różnych kombinacji strumienia wody emitowanego przez urządzenia, z szeroką gamą kolorów zapewnianych przez oświetlenie.

Dzięki iluminacji można stworzyć wyjątkowe miejsce, które będzie cieszyć przez cały rok.

W Polsce praktycznie przez cały rok panują doskonałe warunki do korzystania z otwartych przestrzeni, coraz cieplejszy klimat zachęca do wychodzenia na ulicę w celu nawiązania kontaktów towarzyskich i interakcji z otoczeniem. Zachęca to również dzieci do spędzania większej ilości czasu na świeżym powietrzu, zwłaszcza, gdy idzie to w parze z zabawą na placu zabaw Water Journey.

W nocy diody LED umieszczone w zraszaczach na poziomie gruntu świecą i tworzą kolorowe strumienie wody, które przekształcają Splashpad® w spektakularną atrakcję.

O walorach wodnych placów zabaw przekonać się możemy zwłaszcza w okresie letnim, kiedy dokuczają nam upały i marzymy o schłodzeniu się chociaż na chwilę. Wówczas całe rodziny szukają możliwości kontaktu z wodą – zwłaszcza, gdy ta zabawa jest bezpieczna. Zmiana pory roku wpłynie oczywiście na liczbę odwiedzających parki, ale zawsze pozostanie duże zapotrzebowanie na zabawę na takim placu.

 

Dzieci świetnie się bawią w obiektach Vortex

Zrealizowane projekty