• Artykuły
    • Miasta

      Hotele i pola namiotowe

      Centra handlowe

  • Potrzebujesz projektu?

Zabawa wodą w środowisku miejskim

wodny plac zabaw w mieście

Pomyśl o swoim dzieciństwie. Czy przypomina Ci się zabawa w basenie, z balonami na wodę lub wężem ogrodowym? Czy pamiętasz, aby wokół takich oaz gromadzili się w gorące dni Twoi sąsiedzi? Uwzględnienie zabawy wodą w projektach urbanistycznych prowadzi do tworzenia atrakcyjnych przestrzeni dla rodzin, w których każdy staje się prawdziwym bohaterem – zwłaszcza dzieci. To fascynujące, jak dobrze się bawią.

Woda nigdy się nie znudzi, bez względu na wiek. Wykracza poza kultury i pokolenia, przemawiając do wszystkich grup wiekowych. Przyciąga ludzi i gromadzi ich wokół siebie.

Łączy ludzi we wspólnym doświadczeniu zmysłowym, które jest jednocześnie odświeżające, relaksujące, ekscytujące i radosne.

Jednak słowo „gra” kojarzy się raczej z uprawianiem sportu, rywalizacją na boisku lub planszówkami i grami komputerowymi w domu. Zwykle nie doceniamy przyjemności i korzyści płynących z zabawy i gry w wodzie.

Ponieważ woda jest idealnym środowiskiem do zabawy, nie dziwi fakt, że liczba wodnych placów zabaw w ostatnich latach znacznie wzrasta, a miejsca te cieszą się coraz większą popularnością. Wraz ze zwiększonym zapotrzebowaniem pojawiła się również przestrzeń do zrozumienia psychologicznych aspektów zabawy w wodzie, tak, aby w przyszłości możliwe było projektowanie wodnych placów zabaw będących platformą rozwijającej i wartościowej zabawy.

Projektanci i inżynierowie pracujący nad współczesnymi elementami wyposażenia wodnych placów zabaw coraz częściej biorą pod uwagę fizyczny, poznawczy i społeczny aspekt rozwój ich użytkowników, czyli dzieci. Wiedzą, że wspieranie go prowadzi do indywidualnego rozwoju i promuje zdrowe relacje społeczne.

Promocja aktywności fizycznej i rozwoju

Każde pokolenie jest inne. Również dzieci się zmieniają, dlatego obecnie wyzwanie stanowi zapewnienie dzieciom takich samych niezwykłych doświadczeń, jakie mieliśmy my, bawiąc się kiedyś „szlaufem z wodą” czy zraszaczami ogrodowymi.

Zauważyliśmy, że gdy woda staje się elementem gry, dzieje się coś wyjątkowego. Przypomnij sobie, ile okrzyków radości towarzyszy zabawie z wodą. Poza tym udowodniono, że kontakt z wodą sprzyja rozwojowi fizycznemu, który pomaga rozwinąć umiejętności motoryczne – tak niezbędne do zdrowego rozwoju młodego organizmu.

Gry i zabawy z wodą zachęcają do jeszcze bardziej intensywnego wysiłku motorycznego, w tym biegania, robienia uników i skakania, zwłaszcza, gdy z interaktywnych elementów wyposażenia wodnego placu zabaw może niespodziewanie wytrysnąć woda.

Aspekty sensoryczne wody pomagają również użytkownikom zrozumieć fizyczny związek między wodą a naszym ciałem poprzez różne elementy wpływające na nasze zmysły, takie jak mgła, rozprysk, polewanie, deszcz, plusk i strumień.

W ten sposób promujemy rozwój umiejętności motorycznych, walory zabawy międzypokoleniowej, rozwój społeczny, współpracę oraz rozwój poznawczy i fizyczny dzieci.

Czerpiąc z naszego międzynarodowego doświadczenia i przy wsparciu naszego działu projektowego, opracowujemy wiodące w branży innowacyjne rozwiązania w celu zapewnienia bezpiecznych przestrzeni dla zabaw z wodą. Tworzymy unikalne wodne place zabaw, które pozostają w pamięci przez długie lata, które łączą rodziny i sprawiają, że chce się na nie wracać.

W trakcie ponad 20-letniej historii naszej firmy zrozumieliśmy istotę dobrej zabawy. Mimo że porównując pokolenie do pokolenia widzimy duże różnice, nadal niezmienne jest jedno: źródłem radości jest nieskrępowana zabawa, która pozwala odkrywać i przeżywać wspólnie nowe wyzwania. Nie chodzi o produkt, ale o dzieci – aby ich dzieciństwo wypełniała radość.

Zrealizowane projekty