• Artykuły
    • Miasta

      Hotele i pola namiotowe

      Centra handlowe

  • Potrzebujesz projektu?

Fontanna zabawowa Playable

VORTEX opracowuje i produkuje rozwiązania zgodnie z zasadą projektowania uniwersalnego, tak aby były dostępne dla jak największej liczby osób, niezależnie od ich ograniczeń.

Sposób, w jaki rozumiemy rekreację wodną, bardzo się zmienił na przestrzeni czasu. Weźmy na przykład fontanny. Tradycyjne fontanny oferują pasywne wrażenia wizualne, jednak obecnie użytkownicy chcą większej interakcji i poczucia, że są uczestnikiem zabawy. VORTEX wie, jak sprawić, by poczuli się w ten sposób dzięki fontannom Playable.

Fontanny, które przyciągają uwagę wszystkich. Możliwość interakcji z wodą sprawia, że zarówno dzieci, jak i dorośli są zachwyceni. Jest to element wodny zaprojektowany i stworzony do zabawy. Innowacyjna koncepcja przekształca tradycyjne fontanny w wciągające, wielozmysłowe i interaktywne doświadczenie zabawy, generując niezwykłe doznania wodne.

Fontanny do zabawy wykorzystują technologię, która uatrakcyjnia zabawę, angażuje dzieci do ruchu i zapewnia im rozrywkę przez dłuższy czas, poprzez przełączanie między różnymi trybami. Tworzone jest idealne połączenie układu dysz, oświetlenia i sekwencjonowania pracy. Dzięki temu każdy projekt jest unikalny i wyjątkowy.

Ponadto, bezpieczeństwo i jakość wody w fontannach Playable jest nieskazitelna dzięki systemom zarządzania wodą stosowanym przez VORTEX.

System recyrkulacji to zamknięty obieg, który filtruje, dezynfekuje i ponownie wykorzystuje wodę.

Krótko mówiąc, systemy te pomagają kontrolować zużycie i jakość wody, sprawiając, że jest to rozwiązanie bezpieczne i zrównoważone pod kątem gospodarki wodnej.

Fontanna zabawowa Vortex Playable

Jakie elementy wodne można znaleźć w fontannie Playable ?

Fontanny do zabawy Vortex wykorzystują technologię Lumiflow. Lumiflow tworzy imponujące efekty świetlne dzięki ciągłemu kształtowi i mieszaniu kolorów LED. Element ten wprowadza nowy wymiar zabawy w przestrzeni miejskiej poprzez wydłużenie godzin działania.

Łącząc Lumiflow, w różnych kształtach i ilościach, powstają unikalne elementy wodne, takie jak Rainbow (okrągłym kształcie), Volcano (o liniowym kształcie) lub Ocean Breezeque, który zawiera 8 Lumiflow.

Jednym z pierwszych miejsc w którym powstała fontanna Vortex Playable jest Pioneer Park, znajdujący się w stanie Arizona w USA. Jest to park, który został w pełni zrewitalizowany, tak aby zwiększyć atrakcyjność tego miejsca. Wcześniej był to obszar o niewielkim natężeniu ruchu, ciemny i pozbawiony życia. Władze miejskie planowały to zmienić i dlatego główny plac został przekształcony w miejsce z fontannami Playable.  Spektakl świateł oferowana przez Lumiflow przekształcił to miejsce w jedną z największych atrakcji okolicy, przywracając mu życie.

Zrealizowane projekty