• Artykuły
    • Miasta

      Hotele i pola namiotowe

      Centra handlowe

  • Potrzebujesz projektu?

Gwiazda wśród rozwiązań Vortex w centrum handlowym Ikea Luz

Jest coś, czym Ikea, szwedzka marka wyposażenia wnętrz, wyróżnia się szczególnie – to jej charakterystyczny design widoczny zarówno w kolorach, jak i kształtach każdego z produktów.

Nic więc dziwnego, że firma ta obdarzyła Vortex zaufaniem przy wprowadzeniu wodnej strefy rekreacji do swojego centrum handlowego Ikea Luz w Jerez de la Frontera – rozwiązania mającego szansę stać się prawdziwą perełką okolicy.

Po kilku wstępnych spotkaniach obszar przeznaczony na ten cel podzielono na dwie strefy, oddzielone od siebie istniejącą już wcześniej fontanną spacerową.

Pełnia zabaw dla maluchów…

W pierwszej z nich, o powierzchni 115 m2, najmłodsze dzieci mogą bezpiecznie bawić się samodzielnie dzięki urządzeniom specjalnie dla nich zaprojektowanym. Kolorowe kształty Bobble n°2 zachęcają do zabawy rękami w wodzie, rozwijając umiejętności motorycznych oraz zdolności komunikacji i zabawy grupowej, trzech tak ważnych w tym wieku obszarów. Snail n°2 przyciąga maluchy do zabawy i nauki dzięki różnym efektom, jakie daje woda podczas interakcji z nią, a Crab pozwala uruchomić wyobraźnię dzieci, oferując im w ten sposób pomysłową zabawę pełną przygód.

…i dla starszych dzieci

Z kolei druga strefa, o powierzchni 120 m2, została zaprojektowana z myślą o starszych dzieciach. Postawiono tu na interaktywność za pośrednictwem linii Explora z rozwiązań wodnych placów zabaw o zerowej głębokości Splashpad.

Wybrano tutaj między innymi urządzenia Luna nº1, Luna nº2 i Helio nº6. Dzieci są zachwycone i zafascynowane ich kształtami oraz ruchami, które same mogą sterować, aby ochlapać swoich przyjaciół, co z kolei pozwala im nauczyć się wspólnej zabawy i interakcji społecznych z rówieśnikami.

Już teraz wiele centrów handlowych stawia na integrację w swoich obiektach innych rodzajów rozwiązań rekreacyjnych uzupełniających ofertę i stających się przewagą konkurencyjną, pozwalając jeszcze skuteczniej przyciągnąć i zatrzymać klientów.

Czy zastanawialiście się Państwo, w jaki sposób oferta usług Waszego centrum handlowego mogłaby zostać ulepszona poprzez wprowadzenie płytkiego parku wodnego?

Jeśli uważasz, że potrzebujesz pomocy w rozbudowie centrum handlowego lub masz pomysł na projekt w ramach kanału kontraktowego, skontaktuj się już teraz z naszym zespołem profesjonalistów, którzy będą w stanie doradzić i pomóc Ci osiągnąć Twoje cele.

Zrealizowane projekty