• Artykuły
    • Miasta

      Hotele i pola namiotowe

      Centra handlowe

  • Potrzebujesz projektu?

Niezwykłe wodne place zabaw dla najmłodszych

Dzieci od najmłodszych lat są uważnymi obserwatorami otoczenia. Ich zainteresowanie wzbudzają nawet zwykłe codzienne czynności – na przykład z uwagą przyglądają się golącemu się ojcu, podążają wzrokiem za śladem, jaki zostawia na niebie samolot, a w łazience zastanawiają się, jak działa kran.

Zwłaszcza kran w oczach dziecka stanowi wyjątkowo atrakcyjny element wyposażenia domu, ponieważ dzięki niemu mogą same kontrolować przepływ wody w trakcie codziennej kąpieli. Jaką świetną zabawą jest podłożenie dłoni pod strumień i uzyskanie efektu rozpryskującej się wody. Najlepsza metoda na zrozumienie zasad, którymi rządzi się woda, to zabawa z nią. W ten sposób dziecko najszybciej przyswaja sobie pewne prawidłowości – te natomiast może później wykorzystać w codziennym życiu. I w oparciu o to zamiłowanie dzieci do zabawy z wodą od najmłodszych lat powstała idea  płytkich, modułowych placów zabaw Water Journey™.

Już pierwsze reakcje dzieci na zabawę w tym nowym formacie wodnych placów zabaw były ekscytujące. Obserwowanie zdumionych twarzy dzieci odkrywających zasady, którymi kieruje się przepływająca woda, napawało wzruszeniem.

Niezwykła satysfakcja płynie z naszej pracy, gdy tworzymy tak doskonałe i bezpieczne miejsca zabawy przynoszące tyle doznań i radości. Water Journey wspiera rozwój już najmłodszych dzieci, któremu towarzyszy świetna zabawa z wodą, bez ryzyka zbyt mocnego zmoczenia.

Water Journey™ to kolekcja czterech platform zabawowych inspirowanych płynącym w naturze strumykiem wody. Każda z platform może być używana oddzielnie lub zostać połączona tak, aby zapewnić unikalne doświadczenia zabawy i dać dzieciom możliwość obserwacji różnych zachowań wody.

Uruchamianie przepływu za pomocą bramek, obracanie dźwigni lub blokowanie dyszy to świetna zabawa w pojedynkę lub okazja do wspólnej zabawy z innymi dziećmi. W przypadku zabawy w pojedynkę dziecko skupia się głównie na obserwowaniu drogi wodnej – odkrywając, co się stanie, jeśli zmieni się regulację przepływu. To także okazja do zabawy i współpracy z rówieśnikami, w ramach której manipuluje się przepływem wody lub organizuje wyścigi małych stateczków w formie liści czy gałązek, które spływają w dół rzeki. W ten sposób dzieci mogą przenieść się nawet w magiczny świat bohaterów morskich przygód.

Zabawa bardzo pozytywnie wpływa zwłaszcza na rozwój umiejętności najmłodszych, gdy dzieci są dopiero na etapie przechodzenia między raczkowaniem, klęczeniem i kucaniem, gdyż zabawa na platformach Water Travel wymaga od nich pewnego wysiłku, utrzymania równowagi i odpowiedniego przenoszenia ciężaru ciała. Platformy rozwijają także umiejętności poznawcze poprzez myślenie przyczynowo-skutkowe. Istotny jest również rozwój umiejętności społecznych, umożliwiony dzięki interaktywnemu charakterowi modułów zachęcających do wspólnej zabawy z innymi dziećmi lub rodzicami.

Water Journey™ otrzymało kilka prestiżowych nagród, które potwierdzają zaangażowanie firmy Vortex w rozwój i integrację dzieci.

4 różne platformy Water Journey™ to:

TIDE POOL:

Zrelaksuj się przy dźwiękach płynącego strumienia. Skały o różnych rozmiarach są idealne do siedzenia  i obserwowania wody zbierającej się w płytkim korycie rzeki.

LABYRINT:

Doświadcz, jak zachowuje się woda, która płynie wąskimi strumieniami, mija równiny, lekko pofalowane powierzchnie i małe wodospady. Reguluj przepływ wody i puść wodze fantazji – spraw, aby łódeczki w formie luźnych obiektów, takich jak małe zabawki czy gałęzie, spłynęły w dół rzeki.

RACE:

Rywalizuj w wyścigu, umieszczając pływające obiekty na jednym z dwóch torów. Pochłonie Cię smak ekscytującego doświadczenia w trakcie regulowania i koordynowania poszczególnych interaktywnych elementów platformy. Pobudzaj wyobraźnię i umiejętności społeczne dzięki temu niezrównanemu wyzwaniu.

JET DANCE:

Kieruj przepływem wody w kanałach i wybierz, które dysze mają być aktywowane. Aktywuj mgiełkę, zablokuj lub zwiększ strumień wody, utwórz łuk ze strumieniami wody, wysyłając je do powiązanego z nim odpływu. Baw się między dyszami na pofalowanej, inspirowanej piaskiem powierzchni.

Myślisz o takim projekcie?

Wodne place zabaw Water Journey mogą powstać niemal wszędzie, bez względu na to, czy jest to środek miasta, gdzie szczególnie w upalne dni dzieci szukają odrobiny świeżości, czy też może park lub teren przedszkola lub żłobka.

Water Journey może stanowić nową część rozbudowanego tzw. „suchego placu zabaw” lub istniejącego już wodnego placu zabaw. Zobacz, jak świetnie może to wyglądać:

Jeżeli myślisz o projekcie takiego wodnego placu zabaw lub po prostu masz jakieś pytania, skontaktuj się z nami. Pozostajemy do Twojej dyspozycji.

Zespół Archgoods

Więcej informacji o wodnych placach zabaw znajdziesz na naszej stronie:

https://archgoods.eu/product-category/wodne-place-zabaw/

Zrealizowane projekty