• Artykuły
    • Miasta

      Hotele i pola namiotowe

      Centra handlowe

  • Potrzebujesz projektu?

Udział 1500 osób w otwarciu wodnego placu zabaw Splashpad®

Uwielbiamy spędzać wolny czas w gronie najbliższych zwłaszcza w miejscach, gdzie możemy zrelaksować się i cieszyć dynamicznym otoczeniem. 

Od momentu, kiedy się budzimy, aż do pójścia spać, nasze życie blisko wiąże się z technologią. Wyrwanie się z rutyny codziennego dnia staje się konieczne – zwłaszcza gdy nadchodzi długo wyczekiwany weekend. Dzieci chcą przebywać w atrakcyjnych, wesołych miejscach, gdzie gra światła i kolorów przeniesie je w cudowny świat wspólnej zabawy z rówieśnikami – a jeśli do gry włączyć również bezpieczeństwo?

Vortex oferuje wysoce innowacyjne miejskie wodne place zabaw Splashpad®, które dla całych rodzin stają się miejscem magicznych przeżyć podczas wizyty w parku.

Stworzenie wodnego parku zabaw w przestrzeni miejskiej sprawia, że poprawia się jakość życia dzieci dzięki zapewnieniu im dostępu do naprawdę fajnego miejsca zabawy. W ten sposób pobudzamy również budowanie dobrych relacji międzysąsiedzkich i tworzymy przestrzeń dla całych rodzin.

Przykładem może być inauguracja powstania parku miejskiego Carrer de Balmes w mieście Castellar del Vallès. W otwarciu udział wzięło 1500 osób, o czym z dumą informują lokalne władze na stronie internetowej urzędu miasta.

Kontekst miejsca:

Strefy relaksu powinny wpisywać się w krajobraz, w którym zamierzamy je umieścić. Vortex posiada szeroką gamę produktów dla każdego typu środowiska miejskiego. Produkty charakteryzują się nowoczesną i ciekawą formą architektoniczną inspirowaną życiem w mieście. Elegancki, czysty design bez problemu wpisuje się w każde otoczenie, nadając mu żywy, współczesny styl.

Miejski park wodny Splashpad®:

Projekt w Castellar del Vallès zrealizowany został w miejscu dawnego miejskiego stawu o funkcji czysto dekoracyjnej, który jednak z biegiem lat popadł w ruinę. Wraz z zespołem specjalistów z urzędu miejskiego udało nam się stworzyć nową koncepcję zagospodarowania terenu odpowiadającą na potrzeby lokalnej społeczności.

W oparciu o wykorzystanie produktów Splashpad® powstało nowe miejsce spotkań dla całych rodzin, będące jednocześnie pięknym i atrakcyjnym zakątkiem w ramach istniejącego parku. Obecnie jest to miejsce o niezwykłej atmosferze, gdzie można usłyszeć śmiech i zobaczyć ogromne ilości wesołych dzieci.

Bezpieczna, dostępna i wesoła przestrzeń:

Brak stref głębokich sprawia, że nasze wodne place zabaw są naprawdę bezpieczne i nie wymagają zatrudniania ratowników. Technologia Vortex pozwala stworzyć miejsca swobodnej zabaw wodnej, która zapewnia pełną integrację wszystkich dzieci bez względu na sprawność ruchową. Wodne place zabaw to także punkty na mapie miast, gdzie zwłaszcza w upały można się schłodzić i spędzić czas z rodziną.

Wandaloodporność:

Splashpad® wykonane są z bardzo trwałych i wandaloodpornych materiałów, które przebadane są w najdrobniejszych szczegółach pod kątem prawidłowego działania.

Konstrukcja naszych urządzeń opiera się na wykorzystaniu stali nierdzewnej oraz wysoce odpornych polimerów półprzezroczystych, dzięki czemu wszystkie urządzenia na wodnym placu zabaw są bardzo trwałe.  Stąd można je stosować w otwartej przestrzeni bez obawy o ich trwałość.

Wszystkie urządzenia w szybki i prosty sposób można zdemontować przed zimą i przechować w bezpiecznym miejscu. Już na wiosnę będzie możliwy ich ponowny montaż.

Zrównoważony rozwój:

Technologia wodnych placów zabaw Vortex  spełnia najwyższe wymagania w zakresie tzw. zrównoważonego rozwoju, zarówno w obszarze gospodarki wodnej, jak i systemów oczyszczania. Dzięki stosowanemu przez nas systemowi recyrkulacji wody udaje nam się ponownie wykorzystać wodę po jej uzdatnieniu. W ten sposób kontrolujemy zużycie i zapobiegamy stratom wody.

Nasze obiekty są zaprojektowane tak, aby spełniać najsurowsze normy bezpieczeństwa i jakości.

Oświetlenie:

Połączenie wody ze światłem i kolorem materiałów tworzy wyjątkowo atrakcyjny efekt wizualny, co rodzi zainteresowanie zarówno dorosłych, jak i dzieci. W ten sposób możemy wydłużyć realny czas odwiedzin w parku, co zazwyczaj wpływa pozytywnie na odbiór przez osoby świadczące usługi na terenie lub wokół parku.

Diody oświetlenia LED wbudowane są na poziomie posadzki, co w połączeniu tryskającą woda pozwala stworzyć formę atrakcyjnej fontanny posadzkowej.

Zróżnicowane strefy:

W projekcie tym zdecydowaliśmy się na stworzenie dwóch różnych stref, w ramach których powstała bezpieczna przestrzeń dla najmłodszych dzieci oraz druga, gdzie starsze dzieci mogą swobodnie biegać i bawić się, przenosząc się w świat bohaterów dziecięcych bajek i filmów. W ten sposób każdy obszar oferuje określony rodzaj zabawy i tekstury wody, a także dynamikę zabawy w zależności od grupy wiekowej. Dzięki temu rodzice mogą poczuć spokój, gdy obserwują, jak ich dzieci bawią się ze swoimi rówieśnikami.

Zrealizowane projekty