• Artykuły
    • Miasta

      Hotele i pola namiotowe

      Centra handlowe

  • Potrzebujesz projektu?

Nowoczesna technologia wodnych placów zabaw

technologia wodnych placów zabaw Vortex

Technologia zmienia nasze życie szczególnie intensywnie w ostatnich czasach dzięki implementacji wielu innowacyjnych rozwiązań. Jeszcze 20 lat temu kto by pomyślał, że dzieci będą miały możliwość korzystania z własnych smartfonów, będą mogły poruszać się na elektrycznych hulajnogach – a takie przykłady można by wymieniać bez końca.

Zmiany technologiczne dotknęły również świat gier i zabaw, dlatego obecnie należy je uwzględniać tak, aby móc zaoferować najlepsze i najbezpieczniejsze wodne parki na rynku.

Technologia staje się częścią naszego życia i w Vortex jesteśmy tego świadomi, dlatego oferowane place zabaw zapewniają interaktywną zabawę. Dzieci są zachwycone już od pierwszego kontaktu z naszymi wodnymi placami zabaw. Uwielbiamy obserwować ich szczęśliwe twarze, co motywuje nas do dalszego rozwoju i wdrażania kolejnych innowacji.

Większość dzieci spędza wiele godzin w tygodniu przed telefonem, monitorem komputera czy telewizora. Coraz częściej mówi się o uzależnieniu od gier komputerowych czy social media – co wymaga od rodziców wzmożonej kontroli.

Wodne place zabaw stanowią atrakcyjną przestrzeń dla dzieci, dzięki czemu nie trzeba ich szczególnie zachęcać do wyjścia na zewnątrz. Zastosowane rozwiązania sprawiają, że zabawa w wodzie jest bezpieczna i nie wymaga zatrudniania ratownika dzięki zerowej głębokości. Jest to również ulga dla wielu rodzin, gdyż swobodna zabawa ich pociech z rówieśnikami pozwoli im na chwilę odpoczynku.

Poniżej omówimy niektóre z technologii, które zastosowano na wodnych placach zabaw Splashpads®:

KASKADY

Oferują niezliczone możliwości zabawy dzięki połączeniu różnych efektów wodnych. Woda pompowana jest do najwyższego elementu konstrukcji placu zabaw. Przepływ nie ma ograniczenia, więc woda będzie napełniać kolejne pojemniki.

W tym systemie zastosowano Technologię Turntec™, która pozwala na obracanie się pojemników Seeflow™. Dzięki temu dzieci będą mogły swobodnie przewracać wiaderka napełnione wodą, gdy tylko zechcą całkowicie się zamoczyć. Taka zabawa ma swoje walory edukacyjne i pozwala zwłaszcza dzieciom rozwijać myślenie przyczynowo-skutkowe.

Natomiast najmłodsi mogą cierpliwie czekać, aż napełni się ostatnia przegródka i woda się ostatecznie przeleje. Taka zabawa nie wyklucza nikogo, w tym dzieci o różnego rodzaju ograniczeniach, na przykład ruchowych. Dodatkowy walor stanowią wizualne doświadczenia dzięki rzucaniu kolorowych cieni przez panele, z których wykonane są pojemniki Seeflow™ – sprawia to, że zabawa jest jeszcze bardziej atrakcyjna dla najmłodszych dzieci.

Większość naszych klientów kontaktuje się z nami w poszukiwaniu rozwiązań unikalnych, nie spotykanych na każdym rogu, takich, które przyciągną rodziny z dziećmi. Wiemy, że nie jest to łatwe, jednak nasz zespół inżynierów sprawia, że staje się to rzeczywistością.

BLOOM – KWIATEK

 

Bloom przyciągają wzrok dzieci między innymi dzięki ruchomej części, która stwarza zabawny efekt wizualny. Dzieciaki biegną w kierunku figlarnej fontanny i robią wszystko, aby się obracała i stworzyła efekt spirali, co w połączeniu ze słońcem i różnorodnością kolorów zapewnia emocje i gwarantuje wspaniałą zabawę.

Bloom nadaje się do każdej przestrzeni, zarówno otwartej, takiej jak park miejski lub piękny publiczny ogród, jak i obiektów komercyjnych, na przykład hoteli, kempingów, galerii handlowych, które mogą stworzyć własną strefę Splashpad®.

System Twirltec™ sprawia, że nawet indywidualna zabawa na placu staje się interkatywna, a tym bardziej wyjątkowa, gdy towarzyszą jej przyjaciele lub rodzina. Technologia Twirlflow™ z dwoma prostymi dyszami tworzy efekt spirali. Delikatny, 360-stopniowy strumień rozpryskuje się i sprzyja dynamicznej zabawie. Zapewnia zniewalające wrażenia wizualne swoim kolistym ruchem.

Bloom posiada korpus i podstawę wykonaną ze stali nierdzewnej, natomiast w górnej, niedostępnej dla dzieci części zastosowano kolorowe polimery. Dzięki temu instalacja jest trwała, nie ulega nigdy pęknięciom czy znacznym uszkodzeniom.

Należy zauważyć, że Seeflow™, w którym uwalniana jest woda, ma wielką wytrzymałość, co utrudnia jego złamanie. W ten sposób plac można uchronić przed wandalizmem nawet w ogólnodostępnych parkach.

PODSPRAY™

Na poziomie posadzki:

Samo stanie na przycisku Podspray lub jego naciśnięcie sprawia, że woda wytryśnie w innym, zlokalizowanym obok punkcie. W ten sposób zabawa staje się jeszcze bardziej interaktywna. Dysza wykonana jest bezołowiowego stopu miedzi, co zapewnia jeszcze większą trwałość.

Jako element wbudowany w produkcie:

Podspray jako element wbudowany w większe urządzenia zabawowe sprawia, że zabawie towarzyszy jeszcze więcej emocji. W połączeniu z innymi zraszaczami dzieci zyskują możliwość zabawy zespołowej. Technologia ta umożliwia interakcję, zabawę i współpracę wielu dzieci.

Przejawem innowacyjności firmy Vortex jest Water Journey™. Ten nowy format zabawy wodnej zapewnił firmie międzynarodowy rozgłos.

Zrealizowane projekty